Gonokoki

Gonokoki to zespół z tradycją, choć obala wszelkie konwenanse. Korzeniami sięga połowy lat '90 kiedy to z inicjatywy gitarzysty, wokalisty, autora tekstów i lidera grupa przyjaciół założyła własną kapelę. W 2010 roku ten sam człowiek postanowił reaktywować zespół. I zaczęło się...

Gonokoki to mocno zakręceni ludzie, którzy wiedzą co to znaczy dobra muzyka i potrafią się bawić i bawić innych. W ich sercach rozbrzmiewa punk, rock and roll, rock, blues czy boogie i to słychać w ich utworach. Gdy grają porywają serca i uszy do słuchania a nogi do tańczenia. Punkowy głos wokalisty, drapieżne dźwięki gitary, basowe pochody i slapping oraz szalone melodie klawiszy i smakowity rytm bębnów tworzą unikalne jedyne w swoim rodzaju połączenie.

Kto raz posłucha Gonokoków nie może im się oprzeć. Wciągają. Porywają. Zachwycają.

W repertuarze grupy znajdują się zarówno piosenki autorskie jak i powszechnie znane w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach. Gonokoki to także piosenka z tekstem, co w dzisiejszych czasach rzadko się zdarza.

Niektóre utwory mogą wydać się kontrowersyjne, ale wszystkie prowokują do myślenia i zastanowienia się nad dzisiejszym światem oraz życiem.

Dobra zabawa, pomysłowe teksty, porywająca muzyka to właśnie Gonokoki. Daj się zarazić ich punk'n'rollowym dźwiękom.

Obecnie zespół pracuje nad swoją nową płytą. Ich pierwszych nagrań demo z lat '90 można wysłuchać w serwisie Jamendo.

 

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.